Розроблено зміни до статистичного обліку COVID-19

25 листопада 2020 о 11:25
1336

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проєкт Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання епідеміологічного нагляду (спостереження) за поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі — проєкт акта).

Проєкт акта розроблено Міністерством охорони здоров’я України з метою зменшення адміністративного навантаження на медичних працівників шляхом визначення умов, при яких форма первинної облікової документації № 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2006 р. № 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 червня 2006 р. за № 686/12560 (далі — облікова форма № 058/о), у паперовому вигляді не подається, а форма первинної облікової документації № 060/о «Журнал обліку інфекційних захворювань», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 січня 2006 р. № 1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 червня 2006 р. за № 686/12560 (далі — облікова форма № 060/о), не ведеться.

Проблема, яка потребує розв’язання

На сьогодні епідемічна ситуація щодо поширення в Україні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), ускладнюється. В умовах збільшення кількості випадків захворювань на COVID-19 та її розповсюдження по території України підвищується ризик щодо інфікування значної частини населення і збільшення навантаження на заклади охорони здоров’я та медичних працівників.

З метою підвищення ефективності протиепідемічних заходів для протидії поширенню на території України COVID-19 існує потреба нормативно-правового врегулювання питання визначення умов, при яких облікова форма № 058/о у паперовому вигляді не подається, а облікова форма № 060/о не ведеться.

Таке нормативно-правове врегулювання дозволить забезпечити автоматизоване внесення відповідних медичних записів до електронної системи охорони здоров’я та їх передачу до електронної інтегрованої системи спостереження за захворюванням, що суттєво зменшить навантаження на двох медичних працівників, які станом на сьогодні заповнюють та передають такі відомості в паперовому вигляді. У зв’язку зі збільшенням кількості випадків COVID-19 обробка паперових форм потребує більше ресурсів та значно затримується в часових проміжках, що сповільнює проведення епідеміологічного обстеження (розслідування) та вчасну самоізоляцію контактних осіб. Автоматизація роботи дозволить значно оптимізувати процес заповнення та обробки даних та дозволить ефективніше проводити епідеміологічне обстеження (розслідування), що сприятиме підвищенню ефективності протиепідемічних заходів для протидії поширенню на території України COVID-19.

Враховуючи зазначене, а також щоденне підвищення захворюваності на COVID-19 та значне погіршення епідемічної ситуації, пропонується врегулювати зазначене питання на нормативно-правовому рівні, що дозволить зменшити існуючі суттєві навантаження на медичних працівників та підвищити ефективність протиепідемічних заходів для протидії поширенню на території України COVID-19.

Суть проєкту акта

Проєктом наказу пропонується:

>
  • затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України стосовно того, що на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та протягом 30 днів з дня його відміни, за умови наявності відповідної технічної можливості в електронній системі охорони здоров’я внесення відповідних медичних записів осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів відповідно до Порядку ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 лютого 2020 р. № 587, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 5 березня 2020 р. за № 236/34519, є обов’язковим для всіх закладів охорони здоров’я та фізичних осіб — підприємців, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • визначити, що відомості з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я щодо осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 передаються до електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями відповідно до порядку інформаційної взаємодії, визначеного у відповідній угоді між Національною службою здоров’я України та Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»;
  • Державній установі «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити впровадження в промислову експлуатацію електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями в частині обліку та реєстрації підозрілих та підтверджених випадків захворювання на COVID-19, здійснення організаційних, технічних та інших заходів, необхідних для забезпечення її функціонування і розвитку.
  • Куди надавати пропозиції

    Пропозиції та зауваження щодо проєкту акта просимо надсилати протягом 15 днів з дати публікації на адресу МОЗ України у письмовому або електронному вигляді у формі порівняльної таблиці, що додається за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Директорат з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я, тел.: (044) 253-33-31, (e-mail: [email protected]).

    Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

    Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами moz.gov.ua