Андрій Харьков
12 червня 2019

У Київському медичному університеті відкрито кафедру пластичної хірургії

12 червня 2019 р. на базі Київського медичного університету (КМУ) відбулося відкриття нової кафедри пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії, хірургічної косметології з курсом основ приватної лікарської практики. Ця подія є знаковою для розвитку галузі пластичної хірургії в Україні, адже професійний підхід до підготовки кадрів дозволить готувати якісних фахівців, а за рахунок іноземних студентів та медичного туризму залучати кошти в країну й вдосконалювати стандарти якості цього медичного напрямку.

Проблема напрямку пластичної хірургії в Україні

Головна проблема українського ринку пластичної хірургії на сьогодні полягає у відсутності чіткої регуляції. Хоча спеціальність «Хірург пластичний» включена в класифікатор професій, але паспорта спеціальності та стандартів якості і протоколів в Україні не існує. Відсутні також визначені критерії сертифікації та контролю якості виконаних хірургічних процедур.

«Нова кафедра, окрім професійної підготовки спеціалістів, виступить ініціатором покращення уніфікованих протоколів та стандартів якості у пластичній хірургії», — зазначив на прес-конференції президент КМУ Олександр Поканевич.

«Ще однією метою створення нової кафедри є неупереджений професійний рейтинг спеціалістів за фахом пластична хірургія, який зможе допомогти як пацієнтам при виборі хірурга, так і власникам клінік, які будуть орієнтуватися на професійний рівень лікарів», — наголосив ректор КМУ, член Європейського товариства нейронаук, а також президії Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України, доктор медичних наук, професор Борис Івнєв.

Інноваційний підхід при створенні кафедри

Для розробки моделі кафедри використали найновіші методологічні підходи, які дозволять готувати сучасних спеціалістів. Серед них: знання психології сучасного пацієнта, юридичні принципи безпеки практики, володіння digital-ресурсами, розробка та втілення стратегії створення бренда сучасного лікаря, селекція лідерів у медицині та вміння поєднати власні та світові наукові дослідження, медичний МВА.

Як зазначив завідувач кафедри, член Європейської академії лицьової пластичної хірургії, Американської академії косметичної хірургії і дійсний член Європейського товариства ринопластики, засновник Української академії пластичної хірургії, доктор медичних наук, професор Андрій Харьков, саме професіонали галузі здатні сьогодні розробити і втілити стандарти пластичної хірургії в Україні, а нова кафедра КМУ дає можливість об’єднати фахівців із багаторічним досвідом роботи для спільної праці.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Прес-служба «Українського медичного часопису»